Utíkáte bez boje před svými zákazníky?
Protože instinkt přežít Vám říká, „utíkej“, co kdybys selhal. Navzdory všem internetovým radám a tipům o perfektním prodejním automatu na peníze jde o to, že všechny velké obchody jsou založeny na rozpitváváním požadavků té či oné strany.
Takže jak se cítit pohodlně i v nepříjemných situacích? Každý obchod je unikátní, ale to čeho se bojíme a způsoby jak jednáme, jsou pořád stejné.

 

1. Bojím se, že můj nápad nedává smysl
Pokud si nejste jistí, že vaše myšlenka bude pochopena správně, tak zvažte dvě věci. První, jak podáte celou informaci, kterou chcete prezentovat a za druhé vyspecifikujte si vaše publikum.

2. Byl to špatný nápad
Nejistota při vytváření vašeho projektu je normální součástí. Vzpomeňte si na začátek, jak jste byli do věci zapálení. Co byla ta prvotní myšlenka, která ve vás vzbudila vášeň? Jaké jsou vaše sobecké důvody, aby vše klaplo? Toto jsou myšlenky, kterými byste se měli zaobírat. A i kdyby to nevyšlo, získáte respekt ostatních za sdílení a zapálení pro danou věc.

3. Co když někdo kriticky shodnotí můj nápad
Každý byznys projekt se potýká s mnoha otázkami. Ale kdo jiný než vy, byste měli tyto otázky umět zodpovědět. Vyzkoušejte si s nějakými přáteli zkoušku a představte jim celý nápad a nechte je ať se ptají na cokoliv i hloupého. A i kdyby přišlo na otázku, na kterou neznáte odpověď. Tak stačí říci: „To je dobrá otázka, zkusím udělat malý průzkum a odpověď vám dám později.“

4. Bojím se, že řeknou: „NE“
Strach z odmítnutí je jeden z nejčastějších. Zkuste si odpovědět na to, co se stane, když vás odmítnou?
Někdy to může mít pro člověka mnohem větší přínos než samotné ANO. Z chyb se poučíme a vždy příště už na to může mít jinak a vytvořit si lepší náhled na věc.

5. Bojím se, že řeknou: „ANO“
Jedná se o obavu z něčeho neznámého a nového…určitý diskomfort. Tak je to, ale v podnikání vždy.

„Abychom dosáhli velkých úspěchů, musí vykročit ze své komfotní zóny.“

Až když se celý proces má nastartovat teprve tady začíná opravdový boj. Ale když se vám to povedlo, tak si uvědomíte, že jste mnohem schopnější než jste si mysleli. A ten pocit za to stojí.

 

Cítit se nepříjemně znamená růst a učit se.

 

Užijte si nové zkušenosti – zasloužíte si je.

XO Lucie

Utíkáte bez boje před svými zákazníky?
Ohodnotit