Práce z domova mé hodně výhod, ale i nevýhod. Lidé, kteří doma nepracují, si to ve většině případů vůbec neumí představit a vidí jen ty výhody. Mají pravdu, nemáte nad sebou nepříjemného šéfa, ale na druhou stranu netuší, že  toho přísného šéfa musíte udělat sami ze sebe. Pokud z domova pracujete a máte problémy s produktivitou, inspirujte se těmito tipy úspěšných:

Mějte svůj pracovní prostor

Ideální je mít doma pracovnu, to si ale zdaleka každý nemůže dovolit. Vyčleňte si alespoň koutek, který bude určen (převážně) pro práci. Jednak vám pak nebude celý byt připadat jako jedna velká pracovna a jednak je důležité uspořádat si pracovní prostor tak, aby byl přehledný a motivoval vás.

Pracujte v blocích

Je obrovská výhoda, že nemusíte sedět od-do. Pracujte tak, abyste byli co nejvíce efektivní.. Stanovte si časové bloky, ve kterých budete pracovat a proložte je jinými aktivitami. Tyto bloky můžou být různě dlouhé, musíte si najít to, co bude vyhovovat právě vám. Na celkovém čase nezáleží, na výsledcích ano.

Mějte vizi

Vize je to, co vás bude hnát stále dopředu. Spousta lidí to dělá jen pro peníze Ty chce každý, ale tohle není vize. Tímto způsobem budete akorát deprimovaní, že jich stále nemáte dost. Uvědomte si, o co vám vlastně jde, čeho chcete kromě bohatství dosáhnout. Pokud máte vizi, nebudete práci brát jako práci. Je to životní styl.

Mějte focus

Vypněte sociální sítě, neotevírejte pořád e-mail – ono vám to neuteče. Když se naučíte soustředit v danou chvíli jen na jednu věc, stihnete toho mnohonásobně více.

Buďte upravení

Někoho může svádět představa, že je sám, nikdo ho nevidí, a proto může být neupravený. Může, ale pravdou je, že pak ani nebude efektivvně pracovat. Upravený člověk je sám se sebou mnohem spokojenější a tím pádem i výkonnější.

 Nebuďte na vše sami

Mnoho lidí odstrašuje myšlenka, že když budou podnikat, budou muset umět od všeho něco Tak to ale není. Nikdo nemůže umět vše a pokud chcete opravdu něco vybudovat, nebudete mít ani prostor věnovat se všemu.  Můžete začít sami, ale pokud se budete chtít někam posunout, budete se muset naučit delegovat. A nepřemýšlet o tom jako o nákladu, ale  jako o investici.

Nepracujte non-stop

Častou chybou je myslet si, že k úspěchu potřebujete pracovat pořád. Nic se nevybuduje samo, ale pauzy jsou opravdu důležité. Každý si může najítčas na procházku přírodou nebo třeba bazén. Nejen, že díky pauzám se udržujete v psychické i fyzické kondici, ale často právě při relaxační činnostech přichází ty nejlepší nápady. A celé podnikání stojí právě na tom správném myšlení a nápadech.

Úskalí práce z domova
Počet hodnocení: 2
4.5