Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik fotografií a obrázků jste nahrálina svůj web, blog nebo e-shop a nebyly správně pojmenované? Že jich tam jsou stovky označeny např IMG_001, IMG_002 a IMG_003?
Že jste tomu nikdy nevěnovali pozornost, ale teď si říkáte, že co by to znamenalo, kdyby byly všechny nazvány např. „kosmetika-darphin-brno-depilace“

Už chápete, kam tím mířím?

Vytvářením SEO friendly fotografií na svých stránkách umožníte budoucím klientům vás najít.

 

Krásné fotografie prodávají
Je to skoro klišé, ale nevěřili byste kolik lidí v mém okolí nebo našich klientů není ochotno investovat do profesionálních fotografií pro zaplnění jejich nového webu nebo grafiku. I když je to to první, co každý vidí a podle čeho uděláte první dojem.
I sebelepší webovky ztratí zcela svůj lesk špatnými fotografiemi.
Nikdo nebude sdílet vaše obrázky dále pokud se mu nebudou líbit. Nikdy tak nebudou mít větší rozsah a dělat vám reklamu.

 

Na velikosti ZÁLEŽÍ
Každý obrázek a grafika má danou velikost. Tyto velikosti je potřeba dodržet, aby i vaši klienti viděli stejné proporce a velikost. Čím větší je soubor, tím déle může trvat jej stáhnout či prohlížet. Existuje spousta bannerů, sdílecích obrázků, faviconů a dalších o kterých byste měli vědět.

 

Název
Ujistěte se, že každý produkt bude pojmenován opět tím, co lidé vyhledávají. Nikdo nehledá čísla produktů nebo jejich modely.

 

Popis
Dovoluje vám obsáhnout více klíčových slov u vašich obrázků. Pamatujte, že internet nevidí, co je na obrázku. On umí pouze přečíst jeho popis.

Vytvářením nejen krásných fotografií, ale také jejich názvu a popisu se posunete o kus dále. Nevíte si rady jaké fotografie, velikost, nebo grafiku pro váš web zvolit? Nechejte si pomoct od profesionálního fotografa a grafika Martina Vejrosty martin@steinermedia.cz

 

SEO friendly fotografie pro váš web
Počet hodnocení: 3
4.7