Asi každý by chtěl vést #SvobodnyZivot a mít #FinancniSvobodu. Takový život, ve kterém by byl pánem svého času a měl by dostatek peněz na vedení svého vysněného životní stylu. Cestou k tomu je podnikání, ale jen málokdo sebere tu odvahu udělat první krok do neznáma. Bojí se převzít zodpovědnost, trochu zariskovat a jít do akce. Cítí se zmatení, nemají tušení jak to uchopit a jak začít podnikat. Následující seznam může sloužit jako inspirace  i pro tu vaši cestu k finanční svobodě.

 

Přijměte své obavy

Možná si říkáte, že se  ničem necítíte jako expert, nebo si říkáte, že když netušíte jak začít podnikat, že to asi není pro vás ta správná cesta. Nepřesouvejte kvůli obavám začátek podnikání na “jednou”. Z někdy se stane nikdy. Přijměte své obavy, protože si můžete být jisti, že je měl úplně každý a je to tak naprosto v pořádku. Strach ze změny je přirozená věc a podnikání bezesporu změna je.

Nastavte se na nový pracovní mód

Pokud jste roky pracovali, bude to pro vás novinkou. Teď už se nebude nikdo dívat jak rychle pracujete nebo jestli chodíte včas. Na rychlosti v podnikání skutečně nezáleží. Nejde o to, stanovit si čas a v něm prostě dělat nějakou činnost. Počítá se efektivita, nic jiného. Často jsou to malé podněty a na první pohled nenápadné příležitosti, díky kterým budete sklízet ovoce.

Zaregistrujte si doménu

Pokud ještě nemáte jasno, jakým směrem se ubírat, vůbec to nevadí. Důležité je odhodlání udělat první krok. A pokud jste ve fázi hledání svého směru, založte si jednoduše doménu se svým jménem a začněte pracovat na obsahu v oblasti, která vás zajímá. A klidně jich může být víc, časem vám tímto může vykrystalizovat směr.

Vytvořte si návyk

Začněte s něčím pro vás novým. Nemusí to nijak souviset s podnikáním. Můžete si třeba říct, že začnete snídat, nebo si dáte každý den 20 minut svižné chůze. Důvod je jednoduchý: v podnikání budete sám sobě šéfem se všemi výhodami a nevýhodami. Výhody jsou nejspíš každému jasné, mezi nevýhody patří třeba nutnost být disciplinovaný a přísný sám na sebe. Tady to nebudete mít na koho svést, nikdo za vás nepřevezme zodpovědnost. Sebedisciplíny se můžete naučit třeba i díky výše uvedeným návykům. Pokud začněte jedním malým návykem, snadno se vám na něj budou nabalovat další a další.

Vytvořte si svůj okruh lidí

Netajte váš záměr podnikat. Jaký je snadnější způsob marketingu než dát sám vědět svým známým? Marketing stranou – důležité je mít někoho, kdo vás bude podporovat, bude na stejné vlně a ve chvílích, kdy to budete chtít vzdát vám připomene, proč jste vlastně začali.

 

Jděte za svými sny, my vám pomůžeme s marketingem.

 

První kroky k finanční svobodě
Ohodnotit