Marketingová příručka pro Introverty: Před kamerou

Je pravda, že v mnohých lidech vyvolává kamera velmi extrovertní sklony. Ale tohle není případ všech. Pokud jste od přírody introvert (pozn. redakce: jako já), tak právě pro vás mám 5 tipů, které vám ulehčí život.

Možná pro vás bude překvapením, když vám prozradím, že většina YouTubáků jsou introverti. Mají pro to dobrý důvod a to ten, že je pro ně jednodušší stát a mluvit před kamerou než-li před skutečnými lidmi.

Tip číslo 1# – Je OK být introvertem na kameře

Jak už jsme si řekli, tak většina lidí, kteří prezentují nějakou značku, marketéři a další jsou introverti. Často až před kamerou si uvědomíme, jak pohodlně se cítíme.

Tip číslo 2# – Natáčejte jen když jste plní energie

Je velmi důležité být ve formě a cítit se dobře, abyste působili na kameře přirozeně. Dejte si na čas. Není dobré jít natáčet po celém dnu, kdy jste absolvovali schůzky, nějaké telefonáty a jste vyčerpaní. A nebo pro někoho může být příjemné po celém dni si sednout do tichého pokoje a mluvit na kameru.

Tip číslo 3# – Jděte za své hranice

Pro introverty je stát před kamerou opravdu velmi strašidelná záležitost. Ale většina z nich se ráda překonává a rádi se nechají tlačit a překračovat své limity. Čím víckrát stojíte před kamerou, tím se cítíte lépe. A to neplatí jen pro introverty.

Tip číslo 4# – Nebuďte na sebe moc přísní

Pokud jste právě začali s online videi a ještě jste toho moc nenatočili, budete se cítit nepříjemně. Nebudete se na sebe rádi dívat ani se poslouchat. Nebuďte však perfekcionisti. Žádný učený z nebe nespadl.

Tip číslo 5# – Naplánujte si natáčení

Pomůže vám to cítit se lépe, když budete mít věci naplánovány. Například natáčejte na stejném místě, ve stejném formátu,…

Máte nějaké tipy pro ty, kteří chtějí vystoupit před kameru, ale zdráhají se? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

XO Lucie

Marketingová příručka pro Introverty: Před kamerou
Počet hodnocení: 2
5