Jak začít distribuovat velkoobchodně

A že o tom něco vím… Takže pro všechny, kdo plánují velkoobchodní prodeje. I když jste zrovna v současné době úředník nebo manažer, který se bojí, že bude sesazen ze své pozice, tak tohle může být #BYZNYS právě pro vás. Dnešní moderní velkoobchodní distributor se rozvíjel stovky let až do podoby, kde se nachází nyní.

Role distributora

Jak už jistě víte, výrobci produkují zboží a prodejci jej prodávají koncovým uživatelům. Velkoobchodníci jsou zprostředkovatelé na té dlouhé cestě z výroby ke koncovému zákazníkovi. Jediný rozdíl mezi maloobchodními prodejci a velkoobchodem bude, že vy budete pracovat v B2B sektoru nebo-li firmafirma. Tím, že máte přístup k takovémuto množství zboží vám to dává sílu k tvorbě třeba vlastní maloobchodní sítě prodejen.

Jak se dostat do hry

Hlavní myšlenka je nakoupit co nejvýhodněji zboží, aby bylo schopné dalšího prodeje. Budete potřebovat skvělé vyjednávací dovednosti stejně jako prodejní. Ale zejména bude důležité uvést celou věc do chodu.

Ve velkoobchodě je nejdůležitější, aby se u vás zboží dlouho neohřálo. Zboží se musí točit. Velkoobchody nejsou nikdy ve středu města, ale vžy na okraji, kde jsou levnější pronájmy nebo pozemky.

Začátky

Jako podnikatel máte tři možnosti jak začít se svým vlastním velkoobchodem. Můžete si koupit nějaký stávající byznys, začít od nuly nebo se chopit nějaké příležitosti. První možnost je drahá záležitost, ale výhodou je vytvořená zákaznická základna, reputace a zavedený koloběh. Druhá možnost je také drahá, ale vše co vytvoříte jste si dokázali sami. Bude vám trvat dlouho než-li si vytvoříte klienty. A poslední možnost je třeba velmi dobře zvážit předtím než investujete své peníze.

  • Nedělejte si zbytečně velké zásoby
  • Jděte tam, kde nabízejí lepší cenu
  • Buďte opatrní při nákupu zboží s krátkou dobou spotřeby

Velkoobchodní prodej je o rozšíření mezi největší počet uživatelů. Čím více rozšíříte, tím větší budou zisky.

Pokud projdete úspěšně celým velkoobchodním procesem, jste jen kousíček od výroby vlastních produktů s vlastní značkou. Jedině tak se posunete zase na novou úroveň.  V tu chvíli už nebudete závislí na svém výrobci nebo značce. Budete schopni si nechat vyrobit tolik zboží, kolik si žádají vaši klienti a můžete vyrábět, to co přesně žádají.

XO Lucie

Jak začít distribuovat velkoobchodně
Počet hodnocení: 2
4.5