Když jsem začínal podnikat, tak vydělat první milion korun byl jeden z mých prvních velkých cílů. Nejdřív to začalo tím, mít alespoň jeden milion korun roční obrat a pak jsem to posunul na to, vydělat jeden milion korun zisku. Tady v tomto článku sdílím své strategie k prvním velkým ziskům.

 

Nechávejte veškeré peníze v byznysu

Rozběhl jsem podnikání bez úvěrů, půjček nebo investora jenom s tím, co jsem měl. Měl jsem tak na začátku čistou hlavu a mohl jsem se v klidu soustředit na to, co je důležité. Nemusel jsem řešit, kolik komu dlužím a že prostě musím prodat. Vydělané peníze jsem pak nechával v podnikání to mi pomohlo relativně rychle vyrůst. Jednak jsem nikomu nic nesplácel a jednak jsem si po určitou dobu odřekl nějaké osobní kratochvíle.

 

Pracujte na podnikatelských návycích

Někteří lidé to stále nechápou, nevěří tomu a mě už celkem nebaví je nějak přesvědčovat. Pravda ale je, že to, co dělá úspěch úspěchem, jsou naše návyky. Není to o štěstí, penězích nebo známostech. Je to o tom, co děláme pravidelně každý den. Lidé, kteří vydělali peníze, tak jednoduše dělali něco jinak, než ostatní.

Od začátku jsem si tak pěstoval pozitivní návyky, které přináší úspěch. Ono je celkem jedno, jestli obchodujete s tisícovými částkami nebo milionovými – pořád děláte ty stejné věci. Nejdříve je zásadní se naučit, jak věci fungují, aby až budete mít peníze, tak jste věděli, co s nimi dělat. Většina lidí samozřejmě řekne, že jasně ví, co s penězi. Kdyby vyhráli 100 milionů, tak by přesně věděli, jak s nimi naložit. Jsou to ale nesmysly. Kdyby většina těchto lidí bez zkušeností takovou částku získala, tak by o ni velmi rychle zase přišla.

 

Vytvořte si tým schopných lidí

Velké úspěchy jsou prakticky vždy dílem týmu lidí. Vytvořte si tak kolem sebe tým schopných a kvalitních lidí, kteří vám pomůžou uspět. Někde jsem četl, že ideální varianta je, když máte kolem sebe schopnější a chytřejší lidi, než jste vy, ale podle mě tohle úplně dobře nefunguje. Schopní lidé jednoduše nebudou pracovat pro někoho neschopného a hloupého. Spíše pracujte na tom, abyste vy byli schopní a měli ostatním co dát a pak si v rámci možností kolem sebe postavte to nejlepší, co můžete.

Co je tady důležité, tak také mějte kolem sebe lidi na úrovni také po osobní stránce. Mnohokrát jsem se přesvědčil o tom, že zkušenosti a znalosti nejsou všechno…s lidmi si taky musíte sednout po osobní stránce. Ostatní věci jdou vylepšit a jde na nich pracovat, pokud si ale nesednete, tak s tím nic moc už neuděláte.

Buďte vytrvalí

První milion nevyděláte přes noc a bude to chtít určitý čas. Možná bude třeba vaše první podnikání trochu upravit, abyste začali vydělávat, ale tohle je všechno úplně v pořádku. Důležité je, že jste na správné cestě a je celkem jedno, za jak dlouho tam dojdete. Hlavní princip úspěchu je, abyste se nikdy nevzdali a nikdy neskončili. Pokud přečkáte první neúspěchy a vytrváte, tak bude jen otázka času, kdy dojdete na své vysněné místo, ať už je jakékoliv.

 

Jak vydělat první milion
Počet hodnocení: 9
4.4