Ať už jde o podnikání nebo život jako takový, svazuje nás STRACH. Strach z něčeho nového, strach z pochybení, strach z neúspěchu. Můžeme mít cíl, můžeme vědět, jak postupovat, můžeme být odhodlaní, ale pak to přijde..strach Má to vůbec cenu? Jaká je vůbec pravděpodobnost úspěchu?

V životě se děje hodně věcí nahodile, ale pár věcí je jistých. Tak jako je jistá smrt, jsou jisté i chyby. Je to tak, nikdo není dokonalý a pokud se vám zdá, že někomu vychází snad vše, na co sáhne, tak to není tak úplně pravda. Takoví lidé mají za sebou také hodně chyb, ale oni je jako chyby neberou, poučí se z nich.

Vždy máte možnost volby. Buď vám něco nevyjde a vy to vzdáte. Nebo to  zkusíte ještě jednou, co kdyby náhodou. Pokud to nevyjde, štěstí vám prostě nepřeje a řeknete si, že se mezi to malé procento úspěšných nezařadíte Nebo to berete jinak. Chybu berete jako zkušenost a něco, co vás v dlouhodobém hledisku jedině posílí. Vždyť jak jinak se chcete dozvědět, co funguje a co ne? Můžete se inspirovat ze zkušenostní úspěšných, ale každý člověk a každá situace je unikátní a zkušenost je nepřenositelná.

Klíčem k úspěchu je uznat a přijmout své chyby a začít je chápat jako nástroj, který ukazuje správnost vašich počinů.       Buďte objektivní a nesnažte se hledat výmluvy, proč to nevyšlo nebo házet vinu na ostatní. Jděte do hloubky a analyzujte konkrétní bod, na kterém vše selhalo.  Poznamenejte si, co a proč se nepodařilo a naplánujte si malé, ale konkrétní kroky k vašemu cíli.

Důvod, proč jste neúspěšní, nemusí ale být vždy ten, že něco děláte špatně. Spousta věcí chce prostě čas. To může být těžké akceptovat, věnovali jste tomu přece už spoustu energie.

Myslíte, že profesionální atlet před 10 lety dělal něco špatně? Nedělal, ale aby dosáhl toho, co dokáže teď, musel vydržet, ačkoliv měl tisíckrát chuť to vzdát, když se kýžené výsledky nedostavovaly. A tak je to ve ve, i v podnikání. A je to důvod, proč může opravdového úspěchu dosáhnout jen hrstka. I zde platí, co tě nezabije, to tě posílí, tak nescházejte ze své cesty.

Jak překonat strach z pochybení
Ohodnotit