Google Analytics příručka pro začátečníky

V minulosti jsem zde již několikrát zmínila, jak je důležité sledovat statistiky webových stránek. Pokud jste tedy doteď ještě tak neučinili, tak teď je ten správný čas. Základní nastavení je snadné jak facka.

Pokračujte tedy na  www.google.com/analytics a klikněte na vytvořit účet. Po zalogování budete požádáni o vyplnění informací, stačí následovat instrukce do doby, než získáte váš měřící kód.

Tento kód budete poté vkládat na všechny stránky, na kterých chcete statistiky sledovat. Pokud používáte WordPress, tak stačí vložit měřící kód do HTML souboru šablony. Pokud pracujete na jiném systému budete vkládat kód na každou stránku jednotlivě. Google silně doporučuje vložit váš měřící kód vždy před </head> v šabloně. Jakmile tak učiníte, bude trvat 24 hodin, než se načtou první data. Takže se nelekejte, že jste něco udělali špatně.

Nyní se kdykoliv můžete přihlásit do vašeho účtu www.google.com/analytics a čekovat vaše statistiky. Jakmile jste zalogovaní, stačí kliknout na URL stránky a sledovat data.

 

Google Analytics

 

Přehled ukazuje nejčastější základní statistiky návštěv, unikátních návštěvníků a shlédnutí ve vámi zvoleném čase (vpravo nahoře).  Abych vám nezamotala hlavu, tak zůstaneme pouze u základních čísel. První je statistika odkazů.

Odkud vaši návštěvníci chodí?

Pod záložkou akvizice zvolte „Veškerá návštěvnost“. Zde vidíte kolik máte návštěv a snadno poznáte i odkud lidé přicházejí.

 

Google Analytics

 

Co hledají vaši návštěvníci?

Opět pod záložkou akvizice klikněte na optimalizace pro vyhledávače, a poté na dotazy. Zde vidíte seznam top 1000 termínů, které zadali návštěvníci na googlu, když vás hledali.

Pokud byste klikli na vstupní stránky, tak vidíte z jakých stránek k vám návštěvníci přišli. A geografický přehled ukazuje z jaké lokality přišli.

 

Tyto základní statistiky jsou klíčové pro všechny weby. Díky informacím z  google analytics můžete ovlivnit své budoucí příspěvky a úpravy. Uvidíte stránky z divákovi perspektivy.

Xo Lucie

Google Analytics příručka pro začátečníky
Počet hodnocení: 6
4