Napsali jste kvalitní články plné hodnotných informací, ale máte problém s tím, že si je přečetlo málo lidí. Třeba jsou někde hluboko v archivu nebo jsou z doby, kdy jste s blogem začínali a neměli žádné čtenáře. Co když se mezi nejstaršími články na webu skrývá jeden z nejlepších článků, co jste kdy publikovali?  Je škoda mít super články a nechat je ležet ladem s tím, že jsou staré a lidi zkrátka nelistují celým blogem.  

Existuje celá řada způsobů, jakými nenásilně propagovat starý webový obsah:

Infografiky

Lidé jsou líní, neradi čtou dlouhý článek kvůli jedné nebo dvěma důležitým informací a omáčky okolo toho. Infografiky poskytují přehledně to nejdůležitější + na první pohled zaujmou díky grafickému zpracování.

Best of

Lidé milují seznamy. Jsou jednoduché a poskytují mnoho informací na minimálním prostoru. A platí to i v seznamu čtiva. Umístěte na webu na nějaké viditelné místo seznam těch nejlepších článků. Které to jsou? To poznáte podle statistik, nebo (pokud máte zavedeno hodnocení) podle počtu hvězdiček či komentářů. Nebo jednoduše podle vlastního úsudku.

FAQ

To nejdůležitější z webového obsahu shrňte do FAQ a k některým otázkám nezapomeňte připojit odkaz na související článek.

jak-vyuzit-stare-clanky-bizblog

Videa

Natočit a sestříhat video zabere sice mnohem víc času než napsat článek, ale ať se vám to líbí ne, video marketing je na vzestupu a lidé videa milují. Videa vám přidají na autentičnosti a důvěryhodnosti. Vytvořte video na téma, o kterém jste kdysi něco napsali a nezapomeňte připojit odkaz na starý článek.

Seriály

…nebo jakékoliv články na pokračování. Ať píšete o čemkoliv – věřte, že seriál se dá udělat ze všeho. Píšete nějaké návody? Udělejte seriál jak na to krok po kroku. Zveřejňujete recepty? Můžete udělat například seriál 7 dnů, 7 večeří. Píšete o módě? Co třeba dávka několikadenní inspirace outfitů? Zapojte svou kreativitu. Cílem je u každého nového dílu odkazovat na předešlé díly seriálu.

Podobné články – plugin

Pokud vám běží web na WordPressu, může Vám posloužit plugin. Doporučuji třeba plugin Similar posts, který automaticky pod článek odkáže na pár článků podobného tématu.

Odkazy ze sociálních sítí

Je běžné zveřejnit nový článek a postnout jej na profily na sociálních sítí. Můžete ale přidat i odkaz na starší článek. Může to sloužit jako doplněk nebo naopak zajímavý kontrast k odkazu na nový článek. Například máte cestovatelský blog o tom, jak jste na horách zavaleni sněhem a jako kontrast vložíte odkaz na příspěvek z léta, když jste leželi na pláži ve čtyčicetistupňovém horku.

Nebo vytvořte magnetický obsah, který vám přivede cílenou návštěvnost. 30 minut vám poskytneme zdarma.                           

7 způsobů, jak využít staré články
Počet hodnocení: 1
5