7 principů úspěchu, které musí mít každý začínající podnikatel

V podstatě denně se setkávám se začínajícími podnikateli a po tolika letech už umím odhadnout komu se bude dařit a komu ne.

 

Nefunguje mi to samozřejmě na 100%, protože lidé se časem vyvíjí, ale můžu vám říct, že všichni úspěšní lidé se řídí určitými principy a na druhou stranu všichni neúspěšní mají také svoje.

 

Každý člověk je samozřejmě unikát a má unikátní záměry, ale principy jsou stejné pro všechny. Fungují stejně jako fyzikální zákony. Všechny nás táhne gravitace dolů bez ohledu na to, zda jsme inteligentní či hloupí, hubení nebo tlustí nebo chudí nebo bohatí.
Pokud tedy chcete nastartovat vlastní byznys, tak se řiďte těmito principy:

1. Mějte velkou vizi

Pokud budete mít malé nebo žádné cíle, tak také takto skončíte. Je celkem jedno, že ještě vaše podnikání nestojí na stabilních základech. Ty si vytvořte nejprve ve své hlavě a přemýšlejte ve velkém. Pokud vás vaše cíle nebudou děsit, tak je zkuste ještě o něco zvětšit.

2. Buďte pánem svého života

Musíte převzít zodpovědnost za svým životem. Nyní jste v tom sami a nikdo se o vás starat nebude. Vy také určujete, jaká bude vaše budoucnost. Nezáleží to na nikom jiném, než na vás.

3. Pracujte tvrdě a přidávejte si

Hlavně na začátku musíte makat tvrdě a daleko víc, než ostatní. Neznám nikoho, kdo by rozběhnul své podnikání tak, že by pracoval čtyři hodiny denně nebo si užíval dlouhých dovolených u moře. Start byznysu je o tom, že budete pracovat od rána do večera a ještě si k tomu přidáte jednu hodinu navíc, která udělá ten rozdíl.

4. Zavažte se k maximálnímu výkonu

Mnoho lidí jde na začátku do akce velmi pozvolna, bojí se, aby náhodou něco nerozbili nebo neudělali chybu. Průměrná akce ale přináší průměrné výsledky. Místo toho se zavažte k tomu, že budete dělat vše na 100%, tak nejlíp, jak umíte. Velké výsledky totiž přináší jen maximální výkon a úsilí, můžete se totiž spolehnout na to, že jiní ten výkon podniknou.

5. Obklopte se správnými lidmi

Pokud se chcete dostat nahoru, tak je třeba mít kolem sebe lidi, kteří vám tam pomůžou. Platí, že jste takoví, jaký je průměr 5 lidí, kteří vám jsou nejblíž a stýkáte se s nimi nejčastěji. Najděte si tedy lidi, kteří budou mnohem dál, než jste teď momentálně vy.

6. Nikdy si nepřipouštějte neúspěch

Vůbec nemyslete na to, že vám váš projekt nevyjde. Pozitivní myšlení má velmi silnou moc a funguje to tak, že když jste přesvědčení o tom, že vám to nevyjde, tak vám to opravdu nevyjde. Pokud si ale budete věřit naplno, tak zcela jistě najdete cestu jak uspět.

7. Starejte se o svou kondici a zdraví

Úspěch je také fyzická záležitost. Pokud nejste ve skvělé kondici, tak ani nemůžete mít ty správné myšlenky na úspěch. Ve slabém těle se totiž velká věc neurodí. Abyste tedy byli seběvědomí a měli sílu všechno zvládnout, tak se také starejte o jediné místo na zemi, kde musíte žít – své tělo.

Pokud si se mnou chcete domluvit osobní konzultaci a probrat váš nový byznys, tak mi stačí napsat na email zdenek@zdeneksteiner.cz. Můžu vám tak ušetřit spoustu starostí a dostat vás tam, kam se chcete dostat mnohem rychleji.

7 principů úspěchu, které musí mít začínající podnikatel
Počet hodnocení: 4
5