6  věcí o podnikání, které vám nikdo neřekne

Podnikatel Zdeněk Steiner je majitelem dvou českých firem a také se věnuje mentoringu klientů, kteří chtějí začít podnikat. Jedním z jeho současných klientů je pan Vladimír Drábek, který požádal Zdeňka o pomoc ve svém podnikatelském začátku. Zpětně tak hodnotí, co vše se dozvěděl a s čím by se musel potýkat bez pomoci druhých.

Vladimír Drábek – podnikatel 

Dnes již vím, že jsem si vybral správnou cestu. Požádat o pomoc v mých začátcích mi usnadnilo spoustu těžkých rozhodnutí. Pokud jste na něco sami a v životě jste nepodnikali, tak si nikdo z nás není jistý v kramflecích. Jednou na internetu na mě vyskočil Zdeněk Steiner, který ve svém videu sdílel myšlenku o tom, že bychom si měli každý najít člověka, který si tu stejnou cestu v podnikání již prošel a požádat jej o rady. A to byl první impuls.

„Za ty tři měsíce jsem se od něj naučil vše, co bych se nikde nedočetl nebo mi nikdo neprozradil.“

Takže pokud přemýšlíte o podnikání v jakémkoliv oboru sdílejte tento článek, aby i někomu jinému mohl pomoci.

1. Potřebujete méně peněz než si myslíte

Na prvních schůzkách jsme se Zdeňkem udělali pár kalkulací a pracovali přitom s minimální částkou, kterou jsem mohl investovat na začátku. Jen dost na to, abych pokryl počáteční náklady.

Po prvním měsíci podnikání, jsem sice vydělal několikrát méně než jako zaměstnaný, ale to je dáno jasnými příčinami – méně stresu, sebeodhodlání, flexibilita – prostě jsem byl šťastnější.

Co je ale zásadní, že i když mé výdělky nebyly tak velké jako mzda, tak jsme dokázali mnohem více ušetřit. Práce z domu vám ušetří projetý benzín, vyhnete se obchodům po cestě z práce, které vás neustále nutí něco kupovat. A o obídkách a kávičkách nemluvě:-)

2. Za pár měsíců si začnete všímat kolik průměrně jste schopní vydělat za měsíc.

A co více… sledujete, jak se vám zvedají čísla a kontakty. I když bych to neměl říkat, tak v tu chvíli víte, že si klidně můžete udělat na den volno a užít si den s rodinou.

3. Máte vytvořen denní plán

Vstávám v 6:15 (to je překvapení, mysleli jste si, že vyspávám do 10hod?!) vezu ženu do práce a děti do školy, doma si poté udělám snídani a přečtu si nějaký zajímavý článek nebo mrknu na video, asi v 9hod začínám pracovat na naplánovaných úkolech.

4. Za den můžete udělat obrovský kus práce

Bez neustálého zvonění telefonu, pípání příchozích zpráv a vyrušování kolegů při práci, uděláte obrovský kus práce než obvykle. A tohle mi poradil Zdeněk, nenechat se neustále vyrušovat věcmi, které se dají vyřídit třeba dvakrát za den a počkají.

5. Nakonec dostanete své víkendy zpátky

Ze začátku je podnikání o odříkání, ale to se vám brzy mnohonásobně vyplatí. Jakmile pochopíte, že někdy je potřeba máknout bez ohledu na to, co je zrovna za den, tak chytíte ten správný drive a jedete. Stejně tak si ale najdete čas i na odpočinek.

6. Propracujete se k tomu, co vás opravdu baví

Když jste v zaměstnání každý jediný den začíná tím, že vám někdo říká, co máte dělat. Když začnete podnikat ptáte se sami sebe: „co chci dnes udělat“.

Takže pokud přemýšlíte o podnikání a chystáte se začít, tak si neváhejte stáhnout Zdeňkův e-book: http://www.bizblog.cz/18-pravidel-pro-uspech-na-internetu/

Hodně štěstí ve vašich začátcích Váš Vláďa

6 věcí o podnikání, které vám nikdo neřekne
Počet hodnocení: 14
4.6