Snažím se vám předávat své zkušenosti na cestě životem a podnikáním a neučíte se jen díky tomu, že víte co dělat, ale taky díky tomu, co určitě nedělat. Tady jsem sepsal 6 věcí, kterým bych se na vašem místě vyhnul. Tudy alespoň moje cesta nevedla…

1. Soupeření s ostatními

Tohle jsem musel dát na první místo. Ať jsem v životě dělal cokoliv, tak jsem vždy měl nějaké soupeře a cítil od ostatních určitou závist. V podnikání se to pak projevilo naplno. Nikdy jsem se ale v tomto nepřidal a vždy jsem se snažil ještě víc. Soupeři pak jakoby tou závistí pukli. Většina mých dřívějších konkurentů v byznysu už tady dnes není. Nejčastěji prostě zkrachovali nebo šli dělat něco jiného. Řekl bych, že pokud chcete uspět, tak se k tomuhle nikdy nesmíte snížit, protože tahle energie vám vezme sílu do těch pozitivních věcí, které dělají ten rozdíl.

 

2. Chtít si všechno dokázat sám

Nikdy jsem nechtěl být nějaký individualista, který si všechno dokáže sám. Ve skutečnosti jsem to i mnohokrát říkal, že jsem založil svůj první byznys s oblečením podle modelu, který jsem viděl v zahraničí a to stejné jsem pak udělal u marketingové firmy, tvorbě online vzdělávacích programů nebo při podnikání v USA. Nic z toho jsem nevymyslel. Jednoduše jsem posbíral ty nejlepší strategie od ostatních, přidal k tomu kousek vlastního a použil jsem to v praxi. Navíc jsem vždycky kolem sebe měl tým lidí, který mi dost pomohl. Tohle bych taky doporučil i všem ostatním. Jděte po stopách úspěšných lidí před vámi a nebojte se důvěřovat ostatním a spolupracovat.

12698962_564027647080485_1162069902_o

3. Hraní na jistotu

Je tady potřeba rozšlišovat mezi tím, co je hazard a co je přiměřené riziko. Občas potkám lidi, kteří se pustí do podnikání hlava nehlava, investují všechny svoje úspory do byznysu, který vůbec neví, jestli bude fungovat nebo ne. Tohle je hazard, do kterého jsem nikdy nešel. Začal jsem s málem a šel jsem krok za krokem. Až po čase jsem šel do hry, jak se říká v pokeru all-in. Musíte vědět, kdy přestat hrát na jistotu, protože jinak nikdy nic velkého nedokážete.

12736747_564027653747151_742602011_o

4. Výmluvy, že nemám čas

Dnes žijeme v době plné příležitostí. Máme kolem sebe neuvěřitelně snadný přístup k informacím, jak něco rozběhnout, jak se spojit s těmi správnými lidmi, nebo získat nějakou výhodu. Problém akorát je, že na to lidi nemají čas. Taky se vám už stalo, že jste objevili nějakou geniální věc, vyzkoušeli si to, pak jste to předali známým …. a ti vám řekl, že ještě neměli čas se na to podívat?! Já jsem si ten čas na důležité věci našel.

5. Chtít se zavděčit všem

Většina lidí podniká tak, aby se zavděčila všem. Mají v nabídce věci pro chudé, bohaté, hubené, plnoštíhlé, chytré, hloupé, náročné, nenáročné…tudy ale cesta nevede. Sám jsem to cítil mnohokrát, že bylo třeba se specializovat a většině lidí říct jednoduše “NE”. Je to jedno z nejtěžších rozhodnutí v podnikání, ale je třeba jej udělat. Každý, kdo se snaží zavděčit co největšímu počtu lidí, tak tady ve finále není pro nikoho a končí. Tak to je.

12696637_564027717080478_1598282013_o

6. Posluchání rad guru peněz

Nezbohatl jsem díky tomu, že jsem se řídil radami různých guru, kteří radí, jak k sobě díky vesmíru přitáhnout peníze, vysnít si svůj úspěch, mít srdce otevřené a všechno přijde. Donedávna jsem ani nevěděl, že vůbec něco takového existuje. Funguje mi místo toho tvrdá práce. Můžeme se bavit o definici toho, co je to tvrdá práce a co je to vůbec práce, ale v té základní formě to tak mám. Pracuji mnohem více, než ostatní a díky tomu mám větší výsledky.

6 věcí, díky kterým rozhodně úspěšný nejsem
Počet hodnocení: 14
4.4