Jedním z důležitých principů úspěchu je se učit od zkušenějších lidí. Někdy to jde tak, že se s nimi osobně setkáte. Někdy to štěstí nemáte, ale můžete se učit alespoň z knih, které tito lidé napsali. Ve finále to bude mít v podstatě ten stejný efekt. Použijete ve svém životě něco, čím vás inspirovali. Jedním z takových lidí, kterými se nechávám inspirovat, je Richard Branson a tady je 6 lekcí, které jsem se díky němu naučil.

 

1. Nepotřebujete vlastní kancelář

Richard Branson je známý tím, že nemá žádnou stálou kancelář. Cestuje různě po světě a pracuje vždy tam, kde momentálně je. Ani na svém Necker Island, kde tráví nejvíc času, tak kancelář nemá a to mu dovoluje neustále myslet s odstupem a přicházet s novými nápady. Sám jsem také zrušil stálou kancelář a je zajímavé, jak vás to podpoří v kreativitě.

2. Nemusíte být jenom v jednom byznysu

Na jednu stranu se říká, že máte směřovat svou energii jen jedním směrem, ale to neznamená, že nemůžete být v různých typech byznysu. Richard Branson působí v dopravě, komunikaci, médiích, kosmetice a mnoha dalších oborech. Pokud jeden byznys podporuje ten další, tak to dává smysl a může to perfektně fungovat. Už tedy dávno nejsem jenom v oblečení, ale mám také firmu na internetový marketing, tvořím vzdělávací programy a mám vlastní fitness značku.

3.  Každý den se rodí nové přiležitosti

Popravdě taky jsem si kdysi myslel, že už je všechno vymyšleno a že nejde přijít s něčím novým. Dnes mám pocit, že příležitosti opravdu přijíždějí každou chvíli jako autobusy – jak říká Richard Branson. Dokonce mám pocit, že žijeme v době těch největších příležitostí. Stačí si jen jednu chytit a svést se na její vlně.

4. Užívejte si obyčejných věcí

Měl jsem pocit, že super bohatí lidé žijí trochu jinak, než ta zbylá podstatná část planety, že jsou někde ve výšce v korunách stromů a nestarají se o běžné věci. Richard Branson mi ale ukázal, že život je i tady o naprosto obyčejných věcech. Jakkoliv bohatí tedy budete, tak stále budete myslet na to, jaké to bylo mít 16 roků a jít si jen tak do města sednout třeba s přáteli na zmrzlinu.

5. Učte se tím, že budete dělat věci v praxi

Richard Branson se nebojí říct, že v podnikání udělal mnoho chyb a že se pouštěl do věcí intuitivně bez nějakých větších rozborů. Sám jsem díky tomu začal brát podnikání taky jako takovou hru, nebojím se dělat chyby, nepřemýšlím tolik a prostě se učím praxí.

6. Dejte část svého úspěchu zpět

Na začátku podnikání se většina lidí snaží uživit a myslí jen na sebe. Tohle je absolutně v pořádku. Pokud se to ale podaří a vy dosáhnete vysněných cílů, tak začnete přemýšlet trochu jinak a začnete se dívat na ostatní lidi kolem vás. Pravý úspěch je tak o tom více dávat, než brát.

 

6 lekcí, které jsem se naučil od Richarda Bransona
Počet hodnocení: 1
5