V podnikání jste sami sobě šéfem, a tak je ve vašem zájmu pracovat co nejefektivněji. Je potřeba se zaměřit na to podstatné a najít onu strategii k velkým výdělkům.

 

E-maily jen v určené časy

Tak schválně, kolikrát jste se dnes přihlásili do e-mailové schránky? Nevíte? Hned zítra si zkuste za každé přihlášení udělat čárku. A pak si řekněte, kolik vám to asi spolklo času. Vyhraďte si , kdy se budete e-mailem zabývat a mezitím prostě odolejte pokušení. Pokud čekáte na opravdu urgentní zprávy, můžete si nastavit upozornění pro konkrétní odesílatele a zbytek nechat pro vyhrazený čas.

 

Snězte tu žábu

Jezení žab je metaforou pro dělání těch nejméně příjemných/nejnudnějších/nejobtížnějších jako první. Schválně – začnete raději pracovat s vidinou, co váš ještě čeká vyřešit a bude vás to uštvávat a znervózňovat. Nebo se do též žáby zakousnete a spolknete ji hned zkraje s vědomím, že to nejhorší už máte za sebou. Množství a obtížnost práce zůstane stejná, ale psychické naladění bude mnohem lepší a pomyslné žabí sousto snáze „spolknete“.

 

Příprava na další den

Dělejte si dlouhodobé i krátkodobé plány. Vždy si na konci týdne vyhodnoťte, co se vám podařilo a co byste chtěli udělat další týden. Zůstaňte ale realističtí – žádné dlouhé seznamy. Myslete i na to, kolik jednotlivé úkoly zaberou času a na konci každého dne si udělejte plán na den další. Uvidíte, jak bude další den hned efektivnější, když nebudete muset přemýšlet, co že jste to dnes chtěli udělat a čím začít.

 

 

Princip konej-deleguj-maž

Začněte věci rychle analyzovat. Nejprve se podívejte, jak je daný úkol obtížný, kolik zabere času a jaký je jeho smysl. A pak udělejte rozhodnutí:

  • časově nenáročný úkol udělejte hned
  • časově náročné úkoly, které nejsou zrovna vaší parketou delegujte na někoho jiného
  • časově náročné úkoly, ve kterých nevidíte až tak velký smysl klidně vypusťte. Nemusíte dělat přece úplně vše, zaměřte se na to opravdu důležité a do toho dejte veškerou svou energii.

 

Stop multitaskingu

Všude se o něm mluví, v každém pracovním inzerátu jej vyžadují. Nabyli jsme pocitu, že dnešní doba si multitasking zkrátka žádá. Ale není tomu tak. Potřebujete být zaměření na více věcí a dělat nejrůznější úkoly, ale ne všechno najednou. Představte si sekretářku pracující na počítači s telefonem u ucha. Jak to může dopadnout? Ani telefonát, ani to co píše pak nevypadá, jak by vypadat mohlo. Stejně tak je důležité nenechávat se něčím neustále vyrušovat – například e-maily, jak je uvedeno výše.

 

Podívejte se zde na video se strategiemi, které vedou k bohatství.

 

 

5 tipů jak zvládnout více za méně času
Počet hodnocení: 4
4.8