4 věci, které jsem se naučil při extrémní fyzické zátěži

Před časem jsem si říkal, že už nemá smysl nějak zásadně cvičit, že bude lepší se soustředit na byznys. Úplnou náhodou jsem ale potkal jednoho člověka, který mi ukázal život za hranicí mých fyzických možností. Řeknu vám jednu věc – cvičení je můj transformační zážitek roku.

Nemyslím to cvičení, kdy si jdete zaběhat kolem rybníka nebo v klidu zvednout pár činek, ale to, když cvičíte víc, než si myslíte, že zvládnete. Naučil jsem se totiž, že všechno je to opravdu jenom v hlavě a pokud se od toho odprostíte, tak zvládnete mnohem více, než si myslíte. Lidské tělo má neuvěřitelnou sílu.

Všechny velké věci se také dějí až za hranicí vašeho pohodlí. Co se týká cvičení, tak to platí stejně tak. Musíte opustit svou komfortní zónu a jít někam, kde vás to bude hodně bolet, ale tohle je přesně ten moment, kdy se vytváří nové svaly, daleko silnější, než ty, které máte teď.

Podívejte se na 4 věci, které jsem při extrémní fyzické zátěži zažil a které teď pomáhají v podnikání. Asi je všechny znáte a nebude to nic nového…můžu ale říct, že si o těch věcech číst a pak ty věci zažít jsou dvě naprosto odlišné zkušenosti.

1. Jedenácté opakování

Stejně jako v životě, tak i tady rozhoduje to, co uděláte navíc. Skvělé výsledky zajišťuje jen maximální nasazení. Většina lidí si odcvičí svých deset kousků a položí to. Tohle ale k úspěchu nevede.

Těch deset cviků jste totiž udělali jenom proto, abyste udělali to jedenácté…přesně to, které už udělat nemůžete. Věřte mi, že až tady to opravdu začíná a každý kdo dojde až sem, tak se může v pohodě prohlásit za člověka, který je mezi 5% nejúspěšnějších.

Myslíte si, že je to snadné jít za tu hranici průměrnosti? A co jste dnes oproti ostatním udělali navíc vy – vaše dnešní jedenácté opakování, na které už nemáte vůbec žádnou sílu?

2. Změna zažitých vzorců chování

Pokud budete cvičit pořád stejně, tak si na to tělo zvykne a přestanete mít požadované výsledky. V podnikání je to velmi podobné. Lidé po určitém čase spadnou do rutiny, ve které přestanou vidět chyby a neví, jak z toho začarovaného kruhu ven.

Je pak důležité na sobě všechno totálně změnit. Když totiž budete dál dělat ty stejné věci, tak budete dál mít ty stejné výsledky. Když tedy jdete cvičit, tak si váš mozek říká: No jasně, tady dáš na rozcvičení pár tahů s kladkou a pak si tady v rohu uděláš kliky.

Vy ale musíte přijít a naložit mu dvacet shybů, čímž ho totálně zmatete. Vůbec nebude vědět, co se děje a to je přesně moment, kdy se učí něco nového a rostou nové svaly.

Dělejte tedy v podnikání taky věci jinak, protože to je jediná možnost, jak zažít něco nového.

3. Úspěch přináší tisíc malých věcí

Stejně jako v podnikání, tak ani tady nejde dělat jenom jednu činnost. Mnoho lidí se soustředí na svůj marketing, ale když přijde finální obchodní jednání, tak nejsou schopní dotáhnout věc do konce. Při cvičení se také lidé soustředí jenom na určité partie, často ty, které jsou nejvíc vidět.

Nezajistí si ale díky tomu perfektní kondici. Na těle jsou pak nerovnoměrnosti jasně vidět. V podnikání už to ale takto jasně vidět není. Tam často lidé nechápou, proč nemají výsledky, nebo proč jim podnikání vyhoří a přitom přehlédli nějakou část, které se vůbec nevěnovali.

Bohužel takto to je. Můžete mít skvělý marketing a skvělou prodejní strategii, ale pokud podceníte právní záležitosti, tak vaše podnikání může skončit. Můžete mít i tohle správně, ale pokud nebudete dělat účetnictví, tak také skončíte. Věnujte se tedy všem částem podnikání rovnoměrně, protože jedině tohle přináší dokonalý celek a samozřejmě úspěch.

4. 90% úspěchu je v tom se ukázat

Samozřejmě, že se vám do cvičení nechce. Zvlášť když víte, co vás čeká. Nedosáhnete ale úspěchu, pokud se nedostavíte do tělocvičny. Tohle je základ stejně jako v podnikání. Potřebujete se hlavně ukázat.

Nevyhýbejte se tedy těžkým věcem, protože právě tyto věci často přináší ten největší úspěch. Určitě to znáte taky, že jste se třeba něčemu bránili a nechtělo se vám do práce. Ale pak jste udělali první telefonát nebo napsali první větu a najednou jste to v sobě uvolnili a pokračovali dál. Za pár hodin z toho byla spousta práce a skvělých výsledků.

Opět jsem se tedy naučil, že pomoc od experta a člověka, který je mnohem zkušenější než vy, je prostě k nezaplacení. Může vám zajistit výsledky mnohem rychleji, než byste si kdy zajistili sami. A co je asi nejdůležitější, tak vám ukáže strategie úspěchu, na které byste nikdy sami nepřišli.

Pokud tedy plánujete rozběhnout vlastní podnikání nebo potřebujete nakopnout to stávajíci, tak si domluvte konzultaci se mnou. Ukážu vám strategie, které používám pro dosahování mimořádných výsledků v byznysu já sám.

4 věci, které jsem se naučil při extrémní fyzické zátěži
Počet hodnocení: 10
5