4 důvody, proč by vaše firma měla mít blog

Internet se stal základním prostředkem komunikace mezi nabídkou a poptávkou. Dnes je potřeba, aby se #byznys rozrůstal a upevňoval vztahy se zákazníky skrze firemní blogy. Je hned několik důvodů, proč byste měli tvořit #blog stejně jako máte webové stránky a jste aktivní na sociálních médiích.

Lepší komunikace se zákazníky

Zaprvé, firemní blog je dobré místo, kde můžete ohlašovat své nové projekty nebo produkty nebo účast na nějaké velké akci. Ačkoliv tyto prohlášení musí obsahovat spoustu informací a detailů, které odvádí a ztrácí zákazníkovu pozornost. Mnoho společností a majitelů webů už skončilo na nepravidelně se opakujícím obsahu. Což zapříčiní, že se zákazník nebude opakovaně vracet po dlouhou dobu. Je lepší tvořit #obsah pravidelně než-li extrémně mnoho a pak zase nějaký čas vůbec.

Spouštěčem zájmu návštěvníka blogu je nějaká nabídka něčeho zdarma. Nabídněte něco, co si mohou odnést z vašich stránek. Třeba kupón na první nákup.

Schopnost stát se expertem

Zadruhé, firemní blog může demonstrovat vaše znalosti, se kterými stojí nad konkurencí. Například: Pokud vaše společnost bude vyrábět oblečení, vaše příspěvky se budou týkat všeho z posledních módních trendů, nových materiálů a jiných módních událostí.

Neztrácejte naději pokud se vaše čtenářská základna nebude rozrůstat, tak jak jste si představovali. Testujte různý obsah v různém časovém období. Určete, kdy je dobré publikovat a na co vaše publikum reaguje pozitivně.

Schopnost zaujmout zákazníky

Zatřetí, blog je perfektní platforma ke sdělení novinek, které vaši zákazníci potřebují vědět. Udělejte proto #blog interaktivní, aby vaši čtenáři mohli reagovat pomocí komentů nebo emailem. Jedině tak budou vaši zákazníci vědět, že jednají na druhém konci se skutečnými lidmi, ne jen nějakou neosobní komunitou.

Firemní blog vám dá také okamžitou zpětnou vazbu od čtenářů a zákazníků.

Rozšíření webových stránek

A konečně poslední, blog je velmi dobrý způsob, jak neskutečně zvýšit vaše #SEO. Blog narozdíl od webovek je více dynamický než-li statický. Pokud udržujete čerstvý obsah s dobrými klíčovými slovy, tak brzy uvidíte výsledky. Pokud jste se dostali na první nebo druhou stranu ve vyhledávačích máte vyhráno.

XO Lucie

Pomůžeme vám udělat a nastartovat blog – domluvte si bezplatnou konzultaci zde – Konzultace zdarma.

4 důvody, proč by vaše firma měla mít blog
Počet hodnocení: 20
2.9