Cestování po světě není jenom o odpočinku, ale je to alespoň pro mě hlavně o osobním růstu. Platí, že vždy když se odněkud vrátím, tak mám nové nápady a cítím se o mnoho bohatší. Přestože cestování není úplně levnou záležitostí, tak tady nelituji jediné koruny, kterou jsem na každý kilometr vydal. Čtěte dál tento článek, jak může cestování obohatit i vás.

1. Ty nejlepší rozhodnutí neuděláte z kanceláře

Máte to taky tak, že ty nejlepší věci vymyslíte někde od moře, kdy jste v klidu a nejste v tom každodenním shonu? Sám už v podstatě beru cestu k moři jako jednu z těch nejlepších investic pro moje podnikání. Právě tady jsem vymyslel cesty, jak moje podnikání posunout dál.

2. Získáte novou perspektivu

Pokud jste každý den v práci nebo podnikání tak můžete přestat vnímat detaily. Stává se mi neustále, že lidé, kteří vedou svoje podnikání, tak nevidí ani ty chyby, které jsou úplně zřejmé. Když pak na čas ze svého podnikání vystoupí, tak najednou jakoby prozřou a uvědomí si, co by šlo dělat lépe. Co je ale důležité, tak při cestování poznáte jinou kulturu a život lidí, který se často úplně liší od toho našeho. Získáte pak novou perspektivu, kterou můžete využít pro sebe.

13957004_1153496701360995_160141532_n

 

3. Naučíte se nový jazyk

Zřejmě nikdy nebudete litovat toho, že umíte nějaký jazyk navíc. Sám se v každé zemi snažím mluvit daným jazykem a komunikovat s místními. Ono totiž v momentě, kdy se začnete bavit s místními, tak si najednou nepřijdete jako turista, ale jakobyste v místě normálně žili.

4. Naučíte se lépe organizovat věci

Když jsem poprvé vycestoval na druhý konec světa bez cestovky, tak to byl trochu šok. Sice to vypadá jednoduše, že se jen koupí letenky, zařídí ubytování a pojištění, ale ono je to ve skutečnosti mnoho hodin hledání, vybírání, porovnávání a synchronizování. Kdo nezažil, tak to zřejmě nepochopí. Zcela jistě posunete schopnost zařizování věcí na úplně novou úroveň.

5. Dokážete si, že můžete v životě cokoliv

Při žádné jiné činnosti jsem neměl tak silný pocit, že můžu dokázat cokoliv, jako právě při cestování. Když jsem sledoval západ slunce na Ko Phanganu, tak jsem si při té kráse říkal, že nic na světě není nemožné.

6. Naučíte si žít jednoduše

Procestoval jsem spoustu zemí a když se nad tím tak zamyslím, tak ve všech lidé žili jednodušší život, než my tady v Česku. Opravdu to tak je. Najednou si tedy řeknete, proč si nezjednodušit život taky.

7. Získáte pocit svobody

Přestože žijeme ve svobodné zemi, tak tu svobodu tak úplně nevnímáme. Zvláště pro mou generaci to přijde v podstatě samozřejmé. Když ale vycestujete na druhý konec světa a jste dál v kontaktu s rodinou a firmou jen díky počítači, tak tu svobodu opravdu cítíte. Tohle je pro mě symbol svobody – moct pracovat odkudkoliv.

IMG_4232

8. Zažijete dobrodružství

Cestování je o dobrodružství, které zažijete při ochutnávání nových jídel, jízdě na všemožných dopravních prostředcích nebo ve zdolávání přírody, kterou jste nikdy v životě neviděli. Hmotné věci se omrzí dřív, než byste čekali, ale zážitky zůstanou silné až do konce života.

9. Splníte si své sny

Kdo by nesnil o západu slunce v Sydney, potápění v Thajsku nebo posezení u Eiffelovy věže…každý máme své sny a život je od toho, abychom si je postupně plnili.

13957035_1153496694694329_1470559149_n

10. Získáte sebejistotu

Nevím úplně přesně proč, ale vždycky když se odněkud vracím, tak se cítím tak nějak silnější. Jakobych si z každého místa, které navštívím, něco vzal a čím je to místo vzácnější a méně dostupnější, tak tím je to silnější.

11. Začnete si více vážit toho, co máme doma

Schválně jsem to dal na úplný konec, protože tohle je hlavní myšlenka, která mi v13940921_1153496704694328_946802340_nždycky proběhne hlavou ať už ještě v zahraničí, tak po návratu domů. Začnete si víc vážit toho, co máte doma. Zažil jsem v zahraničí velmi trpké momenty a můžu vám říct, že se tady nemáme úplně špatně. Měli bychom si víc vážit našeho životního stylu, svobody a toho, co je kolem nás.

 

11 způsobů, jak cestování oživí váš život
Ohodnotit